3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JULIUSZA SŁOWACKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
środa, 18 listopada 2009 18:20

W środę 18 listopada w I LO w Łańcucie odbył się ponadgimnazjalny Konkurs Recytatorski Poezji Juliusza Słowackiego, w którym uczennica III LO, Edyta Czarnik z klasy 2g zdobyła III miejsce.

Nasza laureatka Edyta Czarnik z klasy 2g brązowy medal wywalczyła sobie natchnioną recytacją utworu „ Hymn” .Konkurs odbył się z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Wieszcza, sto sześćdziesiątej rocznicy jego śmierci oraz Roku Słowackiego.
Zachęcając do wzięcia udziału w rywalizacji Organizatorzy napisali „ Niech Rok Słowackiego stanie się okazją do przypomnienia zasług, twórczości i postaci wielkiego polskiego twórcy romantycznego, jednego z tych, którym Polska zawdzięcza przetrwanie duchowe i narodowe pod zaborami…”

Image

Po ogłoszeniu nazwisk osób nagrodzonych oraz wspaniałym poczęstunku zorganizowanym prze uczniów i nauczycieli I Liceum, goście zostali zaproszeni na inscenizację fragmentów    „ Małego Księcia” A. de Saint – Exupery’ego w wykonaniu grupy teatralnej „ Pod lipą” ( I LO Łańcut). Imprezę zakończył wykład pana prof. M. Stanisza z UR „ Dlaczego romantycy podróżowali? O wyprawie Juliusza Słowackiego na Wschód.” Pan profesor przybliżył młodym ludziom sylwetkę Wieszcza nie tylko jako poety, ale również jako malarza i podróżnika. W niezwykle sugestywny sposób poprowadził słuchaczy jego śladami, co sprawiło, że wszyscy słuchaliśmy w skupieniu, czując się niemal naocznymi świadkami wojaży twórcy „Kordiana”.  Uroczyste rozdanie nagród zdobytych w tym Konkursie odbędzie się 26 listopada 2009r w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie w ramach obchodów Dnia Patrona I LO w Łańcucie.

 

autor tekstu: mgr Małgorzata Zajączkowska

Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2010 09:31