3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

LISTOPADOWA PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
poniedziałek, 16 listopada 2009 11:25

 

14 listopada 2009 r. odbyła się coroczna pielgrzymka maturzystów III LO do Częstochowy.

W sobotę uczniowie klas maturalnych wraz z wychowawcami wzięli udział w czuwaniu maturzystów, które zgodnie z tradycją Naszej Szkoły ma miejsce każdego roku. Przyszli abiturienci po całonocnej podróży udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu, by uczestniczyć w uroczystym odsłonięciu wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, a następnie we mszy świętej, której przewodniczył  ks. M. Czeluśniak zaś homilię wygłosił ks A. Dzióba. Nasi maturzyści, wraz z ks. S. Piętowskim, przygotowali i poprowadzili również Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, której intencją było powodzenie w egzaminach maturalnych.

Image

Młodzież miała też okazję podziwiać panoramę Częstochowy z wieży Klasztoru o.o. Paulinów, a także obejrzeć wspaniałe eksponaty jasnogórskiego Skarbca.W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach, by i tam prosić o mądrość dla naszych maturzystów w wyborze drogi życiowej każdego z nich.

 

Image

 

Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła przepiękna, jesienna pogoda sprawiająca, iż humory dopisywały, czego efektem były popisy wokalne młodzieży i opiekunów, dzięki którym powrót do domu upłynął bardzo szybko i przyjemnie.
Wszystkim organizatorom i opiekunom składamy serdeczne podziękowania w imieniu  wdzięcznych uczniów klas trzecich.

autor tekstu: mgr Małgorzata Zajączkowska

Poprawiony: piątek, 08 stycznia 2010 09:33