3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

91. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
piątek, 13 listopada 2009 11:18

We wtorek, 10 listopada 2009 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia z okazji 91. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości skłania do refleksji na temat ojczyzny, patriotyzmu, wolności, odpowiedzialności nas wszystkich. Trafnie ujął to Jan Paweł II: „... Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje równie¿ dzieła rodaków i owoce ich geniuszu”.
Program artystyczny o wysokich walorach patriotycznych i wychowawczych przygotowały polonistki – mgr Lidia Kwolek i mgr Teresa Skałecka. Grono recytatorów stanowili uczniowie klas trzecich III LO:
-    Magdalena Postawa III „d”
-    Małgorzata Świder III „d”
-    Karolina Rupar III „e”
-    Aneta Wiercioch III „e”
-    Przemysław Franus III „f”
-    Kinga Cudo III „f”
-    Martyna Jakubowska III „f”
-    Katarzyna Kot III „f”
-    Katarzyna Zawiło III „f”
Za stronę muzyczną uroczystości odpowiedzialny był mgr Wiesław Pyzia. Chór szkolny zaprezentował wiązankę pieśni legionowych.

Image

Image

Nastrojową scenografię uroczystości przygotowała mgr Ewa Rogozińska-Sinica.


Zgodnie z tradycją Liceum Norwida uczniowie klas pierwszych złożyli w tym szczególnym dniu uroczyste ślubowanie na Sztandar. W ten sposób zostali włączeni do grona społeczności uczniowskiej III LO.

Image

autor tekstu: mgr Lidia Kwolek

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2010 13:10