Papieska kremówka w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Głodek
wtorek, 03 listopada 2009 15:27

16 października, jak co roku, obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Papieski.

Portret Ojca Świętego Jana Pawła II tonął w kwiatach, a płonący obok znicz zanosił ku Niebu nasze prośby o rychłą jego beatyfikację.

Podniosły charakter tego dnia został wzbogacony poprzez montaż słowno – muzyczny „ Wolność (…) zakorzeniona jest w sercu człowieka”, przygotowany pod kierunkiem pani profesor Lidii Kwolek i pani profesor Teresy Skałeckiej.

Ważnym elementem obchodów tego dnia stała się już tradycyjna „Papieska Kremówka.” Uczniowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami zamówili na tę okazję blisko 500 porcji tego znakomitego wypieku. Na wszystkich przerwach można było skonsumować to wyśmienite ciastko wspominając naszego wielkiego Rodaka, a zwłaszcza jego „słabość” do tego ciastka.

Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2010 10:23