3 Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie

Pomoc Ukrainie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Głodek   
środa, 07 października 2009 21:44

Dnia 21 września w naszej szkole odbyło się spotkanie zorganizowane przez Szkolne Koło Caritas przy ogromnej pomocy uczennicy klasy III Ani Warchał.

Uczniowie spotkali się z Panią Małgorzatą Franczyk - wiceprzewodniczącą zarządu NSZZ Solidarność, która od 11 lat koordynuje i uczestniczy w pomocy Kościołowi na Wschodzie. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć zdjęcia z sierocińca dla dzieci niepełnosprawnych w Załuczu na Ukrainie i Domu Samotnej Matki, prowadzonego przez polskie siostry w Pisarówce. Dowiedzieli się także na czym polega pomoc polskich wolontariuszy i jak nasza szkoła może pomóc potrzebującym na Wschodzie.

Członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Caritas zdecydowali się na współpracę z panią Małgorzat± Franczyk. Końcem października w naszej szkole zostanie zorganizowana zbiórka produktów potrzebnych mieszkańcom Domu Dziecka na Ukrainie.
Mamy nadzieję, że wszyscy włączymy się w tę pomoc. Koordynatorem tej akcji będzie Ania Warchał, która już dwa razy podczas wakacji pracowała jako wolontariuszka pomagając dzieciom na Ukrainie. Ania została również laureatką konkursu „Ośmiu wspaniałych”. Szczegóły zbiórki w późniejszym terminie.

Poprawiony: sobota, 02 stycznia 2010 21:56